Çözümler & Servisler

Akıllı ev sistemleri sektöründe dünya trendlerini yakından takip ederek uzman ve tecrübeli kadromuz ile sizlere hizmet veriyoruz.

Rezidans Çözümleri

İhtiyaç duyduğunuz tüm kontrolleri ufak bir dokunuşla gerçekleştirebilirsiniz

Detaylar

Hotel Çözümleri

Tüm müşteri beklentilerini en üst düzeyde ufak bir dokunuşla karşılayın

Detaylar

Ticari Bina Çözümleri

Enerji verimliliği ve konforu bir arada sunuyoruz...

Detaylar

Ofis Çözümleri

Ufak dokunuşlarla konforu yakalayın zamanı işinize harcayın

Detaylar

Alarm Sistemleri

Alarm Sistemleri hırsızlığa karşı korunmanın en etkili yöntemidir

Detaylar

Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenliğiniz emin ellerde

Detaylar

Katalog ve Servis Formlarını indirin

Servisler
Katalog 2018

Şirketimize ait ürün ve servis formlarını buradan indirebilirsiniz.

İndir

Sık Sorulan Sorular

 • Neden KNX ?

  KNX Açık Protokol Bir BUS Sistemidir.

  Bu sayede dış sistemlerle entegrasyon (klima sistemleri, mekanik otomasyonlar, AV sistemleri vb.) ve tek bir merkezden tüm sistemlerin kontrolü mümkündür. Sadece aydınlatma, perde gibi basit sistem kontrollerini gerçekleştirebilen kapalı sistemlere kıyasla büyük üstünlük sağlar.

  KNX Teknolojik Gelişime Açıktır. 

  iPad, iPhone gibi cihazlarla entegrasyonu çok kolay olan, sistem alt yapısı oluşturulduktan sonra kendini sürekli güncelleyen bir sistemdir.
  Kapalı sistemlerde ise bu entegrasyonları sağlamak mümkün değildir.

  Kusursuz Tasarım ve Mükemmel Uyum

  KNX sistemi kullanılan bir binada tüm fonksiyonları tek merkezden ya da duvara yerleştirilen mimari konseptle uyumlu içindeki tek bir akıllı anahtardan kontrol etmek mümkün. Kapalı sistemlerde ise ihtiyaç duyulan tüm uygulamalar için farklı markalara ait birçok ürünü bir arada kullanmak gerekir. (Isıtma sistemi termostatı ayrı, klima termostatı ayrı, panjur anahtarı ayrı, aydınlatma ayrı, müzik ayrı.) Bu da gerek tasarım gerekse kullanım açısından ciddi uyum problemine neden olur. Ayrıca KNX ile kullanılan her bir sistem için ayrı kablolamaya ihtiyaç olmadığından, sadece bir çift kablo ile tüm sistemleri çalıştırabilirsiniz.
  SINIRSIZ ÖZGÜRLÜK
  KNX tek bir firmanın “know-how”ına bağlı değil. Bu oluşumun içindeki 300’den fazla farklı üretici firmanın ortak bilgi birikimini kullanarak projelendirme ve çözüm oluşturmada ciddi avantajlar sağlanır.
  KNX’in servis ağı ve yedek ürün temini konusunda tek bir firmaya bağlı kalmaksızın dünyada 120’nin üzerinde farklı ülkede 36.000’dan fazla sistem entegratörü ile servis ve çözüm sağlama imkanı sunmaktadır.

 • ETS Nedir ?

  ETS (Engineering Tool Software), mühendislik araç yazılımı anlamına gelir; KNX sistemi ile akıllı ev ve bina kontrol sistemini tasarlamak ve yapılandırmak için üreticiden bağımsız yazılım aracıdır. KNX ürün üreten üreticilerin cihazlarının tamamı ETS programı üzerinden programlanmaktadır. Böylelikle ETS programını bilen bir yetkili KNX ürünlerinin tamamını programlayabilmektedir. Hizmet aldığınız marka veya bayii ile sıkıntı yaşıyor iseniz tüm ürün ve servis ihtiyacınızı KNX servisi veren farklı bir firmadan alabilirsiniz.

 • KNX’in Tarihçesi

  • Ortak bir akıllı bina yönetim sistemi için cihazlar üretmek ve tasarlamak için 1990 yılında 5 firma tarafından EIBA kurulmuştur. 
  • 1996 yılında EIB den Konnex e geçiş süreci başlamıştır.
  • 1999 yılında KNX Derneğinin statüsü imzalanmıştır.
  • KNX Avrupa Ev ve Bina Elektronik Sistem Standardı EN50090 ve ISO/IEC 14543 ile tam uyumludur.
  • KNX/EIB logosu tüm ürünlerin KNX ile uyumlu olduğunu gösterir.
  • KNX/EIB logosu ürünlerin sertifikasyon testlerinden geçtiğini gösterir
  • KNX/EIB logosu uluslar arası standardı gösterir.

   

 • Bir binada kullanılan kaynakların enerji tüketimi nedir?

  Bir binada kullanılan kaynakların enerji tüketimi nedir?

  Bir yaşam alanında en çok enerji tüketimi iklimlendirme (Isıtma-soğutma) sisteminde olmaktadır. Aydınlatma otomasyonu ile birlikte iklimlendirme otomasyonu da yaptığınızda mevcut yaşam alanınızda ki enerji tasarrufunu %70’lere kadar çıkarmanız mümkün olacaktır.

   

 • KNX/EIB Sisteminin Avantajları Nelerdir?

  Knx sistemi esnektir. Değişiklikler inşaat aşamasında yada sonrasında programsal olarak yapılabilir. Cihazlar PC ve standart yazılım olan EIBA Tool Software (ETS) ile programlanır.
  Değişik fonksiyonlar arasında ki akıllı kombinasyonları sağlayarak enerji tasarrufu sağlar ve işletme maliyetlerini düşürür.
  Senaryolara göre Klima maaliyetini azaltmak için perdeleri otomatik olarak kapatır.
  Odada yeterli ışık varsa aydınlatmayı otomatik olarak kapatır.
  Pencereler açılmışsa termostat ayar değerini otomatik olarak azaltır.
  Ortamda hareket yok ise aydınlatmaları otomatik olarak kapatır.
  Dış hava sensörü kullanıldı ise yağmurlu havalarda panjurları kapatır, gün ışığı senaryosu ile perdeleri açar, yazın güneşin dik açı ile geldiği dönemlerde odanın ısınmaması ve mobilyaların zarar görmemesi için perdelerin flap ayarını otomatik olarak yapabilirsiniz.
  Knx sistemi ile istediğimiz tüm senaryoları tek bir dokunuş ile yapmamız mümkündür

 • KNX/EIB cihazları arasında ki bağlantı nasıl olmaktadır?

  KNX cihazları arasında paralel, yıldız, ağaç/Karışık ve halka bağlantı yapılabilmektedir. Projede ileri ki zamanlarda çıkabilecek arızaları düşünerek ve bu arızaların daha rahat çözülmesini sağlamak için bizlerin tavsiyesi Halka bağlantı yapılıp kablonun bir ucunun boş bırakılmasıdır. 

   

 • KNX/EIB Çalışma Prensibi Nasıldır?

  Sistem programlanırken anahtarın/dedektör vb. saha cihazlarından gelen herhangi bir bilginin Yük modüllerinden hangisinin hangi kontağını açacağı belirlenir. Anahtarın ilgili butonundan bir telegram gönderildiğinde yük modülü telegramı alır ve yapılmak istenen işlevi gerçekleştirir. Mesela anahtar butonuna basıldığında cihaz bus hattına bir telegram gönderir ve bu telegram ilgili modüle iletilir. İlgili modül gelen telegramı alır ve gelen telegrama göre yapılmak istenilen işlevi gerçekleştirir.


İletişim

05315831459
Telefon
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Email